sobota, 21 lipca 2012

Flapjack - Keep Your Heads Down

Za oficjalnym kanałem Youtube zespołu:

„Keep Your Heads Down" to długo zapowiadany album legendarnego zespołu Flapjack, którym wraca po 15 latach przerwy wydawniczej.
Znaczny wkład kompozytorski w album ma Śp. Aleksander „Olass" Mendyk -- były gitarzysta zespołów Flapjack i Acid Drinkers. Płytę zamyka wyjątkowy utwór „Reborn", w którym wykorzystane zostały wokale Olassa. Gościnnie w 2 utworach występuje HAU, wokalista nieistniejącej od wielu lat formacji Dynamind, który znany jest fanom Flapjacka z utworów „Comic Strip" i „Active", które znalazły się na drugiej płycie pt. „Fairplay". HAU jest również autorem tekstów do utworów „In a Structure" i „Feud", z kolei „The Ballad of Frankie Pots" napisał wspólnie z Guzikiem.
Skład Flapjacka przez wiele lat ulegał zmianom. Obecnie Flapjack to Guzik (Homosapiens), Ślimak (Acid Drinkers), Jahnz , Jankiel (Acid Drinkers) i Mihau (ex NoNe).

***

Płyta jest bardzo dobra. Podczas ostatniego bezinternetowego tygodnia była praktycznie non stop w moich odtwarzaczach. Może to kwestia jakichś sentymentów, ale słuchając jej poczułem się ładnych parę lat młodszy. Począwszy od pierwszego utworu, gdzie Guzik brzmi jak Zack de la Rocha, po utwór ostatni przy którym mam gęsią skórkę - ten Olass i jego głos jakby z Drugiej Strony - czuję niesamowitą radość słuchając tej muzyki. Niektórzy określają ją jako brakujące ogniwo między Fairplay, a Juicy Planet Earth i pewnie coś w tym jest. Ja słyszę tu i klasycznego Flapa i Homosapinens i w numerze po hiszpańsku niejaką Brujerię w której zasłuchiwałem się w liceum, a do której nie zaglądałem od lat. Fajnie też, że Jahnz rozwija się i nie jest już w swojej grze tak monotematyczny i przewidywalny. Fajnie brzmi Ślimak pobijający stopą gitarowe riffy. Tak w ogóle podoba mi się brzmienie tej płyty.
Brakuje mi Vimka, szkoda że go nie ma (ja nadal mam kasetę Squot'u), myślę że jego głos nadał by płycie jeszcze więcej kolorytu.
Jest to dla mnie trochę taka podróż sentymentalna i bardzo mnie to cieszy.

Płyta do wysłuchania całkowicie za darmo poniżej:A jak się spodoba, zachęcam do kupna - naprawdę warto
http://makumba.pl/sklep/

3 komentarze:

  1. Zajebista, dopracowana, profesjonalna muza!!!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. No no, zgodzę się z moim poprzednikiem. Muzyka naprawdę dobra!

    OdpowiedzUsuń
  3. coż ;) koledzy wyżej mają pełną rację ;)

    OdpowiedzUsuń